Ďalší úver na modernizáciu štadiónu FC Nitra, alebo keď 2 mil. EUR je stále málo

Vedenia mesta a primátor by mali hájiť záujmy všetkých obyvateľov mesta, čo najhospodárnejšie nakladať s majetkom mesta a spravovať ho čo najefektívnejšie. Nášmu primátorovi nestačí, že v roku 2016 bola Nitra na 1.mieste z 50 miest Slovenska s najvyšším zadĺžením, ale vedenie mesta sa rozhodlo v tomto trende asi pokračovať aj v roku 2017 a to tým, že sa opäť predkladá do zastupiteľstva materiál, kde sa má schváliť navýšenie úveru pre Nitriansku Investičnú o ďalšie 2 mil. EUR na modernizáciu štadiónu FC Nitra. Oponentov, ktorí by povedali, že úver neberie mesto a teda mesto Nitra ani nebude zadĺžené musím upokojiť, že áno Nitrianska Investičná bude ručiť majetkom mesta Nitry, takže rozdiel v tom nevidím, vždy bude niesť zodpovednosť mesto Nitra.

Celkové zhrnutie prečo treba navýšiť o ďalšie 2 mil. EUR pôvodný úver je zoštylizované v duchu, že modernizácia FC Nitra I. a II. etapa predpokladá rozpočtové náklady 4 187 000 EUR bez DPH z vlastných zdrojov investora. Ako európske mesto športu sme nedostali ani EURO ale vlastné euro do toho dať musíme v tomto prípade “iba” 4 mil. EUR. A na záver sa musím smiať tej podarenej vete citujem : Úver bude splácaný z výnosov nájmu športových zariadení.

Ja sa spýtam, že z akých výnosov ak mesto dotuje všetky kluby aj FC Nitra aj ČFK Nitra formou dotácií a teda zisk sa nedosahuje žiadny, lebo tieto športové zariadenia patria pod Nitriansku Investičnú a príjmy napr. zo zimného štadióna, ktorý patrí pod mesto, ale len na papieri idú všetky do HK Nitra a mesto tým pádom nemá žiadny výnos tak o čom sa tu teda píše?
Uvidíme ako zahlasujú vo štvrtok 14.12.2017 naši poslanci, je to na ich svedomí.

Prikladám materiál, ktorý boli dnes doručený poslancom MsZ :

 


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.