KEĎ SA V NITRE MÔŽE PORUŠIŤ AJ VZN KVÔLI KRÁTKOSTI ČASU, ALEBO AKO NEPLATÍ JEDEN METER NA VŠETKÝCH

Chcel by som týmto príspevkom vyzvať hlavne právnické osoby ak potrebujete vyznačiť v Starom Meste vyhradené parkovacie miesta – parkovacie boxy podajte si čo najskôr žiadosť na MsÚ v Nitre dokonca projekt vám vie spraviť mesto zdarma , najlepšie adresovať rovno na primátora, pretože ten je podľa vyjadrenia jedného úradníka ich zamestnávateľ a preto čím ich poverí to musia riešiť.
Jedného pekného dňa sa začali robiť stavebné úpravy na chodníku pred VÚB-kou na Štefánikovej ul. v Nitre. Nikto o tom nevedel ani VMČ Staré Mesto však na čo by aj, keď sa v Nitre chce dá sa všetko veď keď primátor nariadi musí sa to predsa spraviť a ani nepotrebuje na to poslancov. Takže nikto z opýtaných poslancov, ktorí by mali byť v prvom rade informovaní o tejto investičnej akcii nevedel nič bližšie a keď som sa bol osobne spýtať na MsÚ p. Pánskeho tak mi povedal, že sa budú robiť nové parkovacie miesta so šikmým státím na chodníku, ale samozrejme o vyhradených 4 ks parkovacích boxoch pre právnickú osobu sa akosi zabudol zmieniť, ale veď som sa ho to nepýtal 😀 . Každopádne pri jeho záverečných slovách, nebojte sa p.Obertáš všetko je v poriadku sú vydané všetky právoplatné povolenia som ihneď spozornel, pretože pri týchto slovách v Nitre začínam mať často pocit, že za tým niečo bude, keď to povedia na MsÚ. Tak som si vyžiadal všetky podklady a povolenia, ktoré vám sem pre zaujímavosť prikladám.

Len pri tom ako my poslali všetky podklady akosi pozabudli, že keď si raz pýtam všetky tak myslím všetky a nie, že jedna vec chýba a tou bolo :

  • súhlasné vyjadrenie výboru mestskej časti, v územnej pôsobnosti ktorého sa vyhradenie parkovacieho miesta požaduje z hľadiska kapacity parkovacích plôch v lokalite, nie staršie ako 3 mesiace

Takže vážení obyvatelia Nitry a nasleduje dôvod, prečo sa domnievam, že prišlo k porušeniu VZN 3/2016  ,ktorá jasne hovorí v § 5 ods.1 písm. c) citujem :

K oznámeniu zámeru osobitného užívania verejného priestranstva podľa § 3 ods. 1) písm. a) je potrebné doložiť
c) súhlasné vyjadrenie výboru mestskej časti, v územnej pôsobnosti ktorého sa vyhradenie parkovacieho miesta požaduje z hľadiska kapacity parkovacích plôch v lokalite, nie staršie ako 3 mesiace

Na moje odvolanie sa k neposkytnutiu všetkých požadovaných dokumentov som dostal prosím pekne túto odpoveď, ktorá ma len utvrdila v tom, že mesto Nitra si robí z občanov srandu a veselo porušuje VZN-ku, ktorá by mala v Nitre platiť pre všetkých občanov jednako a nie rovní a rovnejší, ale že vraj toto je prvý prípad, kedy sa “obišla” VZN v tomto prípade. 🙂
(stanovisko)
Odpoveď :

Stanovisko VMČ č.2 Staré Mesto k vyhradeniu 4 parkovacích miest pre Grand hotel Sole na Štefánikovej ul. sme nepožadovali z dôvodu krátkosti času a potreby realizácie zmeny organizácie parkovania a žiadosti o vyhradenie parkovacích miest.

Čo dodať na záver len v krátkosti keď sa na MsÚ v Nitre chce všetko sa dá vybaviť aj napriek krátkosti času, takže hor sa hromadne požiadať o vyhradené parkovacie miesta, pretože tu sa potreba realizácie zmeny organizácie dopravy stala prioritou č.1 na to, aby sa vybudovalo 12 “nových” parkovacích miest, ale z toho len 8 parkovacích miest bolo vyčlenených pre obyvateľov mesta Nitra a návštevníkov. A ako perličku dodávam, že to fakt musela byť veľmi urgentná potreba parkovacích miest ak dokázal pamiatkový úrad prijať 28.3.2017 žiadosť z MsÚ v Nitre a v ten deň vystavil aj vyjadrenie, stáva sa to bežne aj vám?  😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.