Kocúrkovo zvané politikárčenie vo VMČ v Nitre alebo ešte stále je to o obyvateľoch?

Všetci, ktorí sa v Nitre aspoň trochu zaujímame o dianie či už politické alebo verejné vieme, kto to v Nitre riadi v rámci poslaneckých klubov. Silný klub v Nitre riadi pani R.K. , kde v tesnom závese je za ňou druhý poslanecký klub a jeho predseda p. J.V. za “rybyčkárov” a potom tu máme ešte 8 nezávislých poslancov, jedného nezaradeného poslanca a troch poslancov za stranu #. Čo sa týka väčšiny hlasov tak jednoznačne vedie koalícia na čele s p. R.K. + p. J.V. s počtom hlasov 19 ak sú všetci prítomní a bohužiaľ opozícia má dohromady chabých 12 hlasov, ktoré nedokážu zabrániť presadeniu poslaneckých záujmov, ktorých zastupuje väčšina tvorená 19 hlasmi. Povedzme si to na rovinu ako sa hovorí každý fandí svojim aj v tomto prípade ľudia rozhodli, ale ako sledujem hlasovania a podľa nového aj počúvam zvukové nahrávky zo zasadnutia MsZ a porovnávam výsledky hlasovaní začínam mať neblahý pocit (ten mám už dlhšie), že všetko čo nevyjde z dielne koalície tak neprejde hlasovaním. Samozrejme je to len môj pohľad na túto vec, ale chcem sa s Vami podeliť aj o konkrétny bod, keďže tesne po voľbách v roku 2014 som bol aj ja navrhnutý za člena VMČ 4, ale zjavne som nebol sympatický so svojimi názormi p. R.K. tak som neprešiel ani výberom do MsZ a so mnou ďalších pár odhodlaných kandidátov. Ale dobre ako sa hovorí nebola politická vôľa je to za mnou prejdime k veci.

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva dňa 10.3.2016 dal pán poslanec Gut predseda VMČ 1 za Krškany materiál č. 510/2016 “Návrh na zvolenie člena VMČ 1 – Dolné Krškany, Horné Krškany z radov obyvateľov” nakoľko predchádzajúca členka VMČ 1 sa vzdala svojho členstva. Je normálne, teda aspoň inde neviem ako v Nitre, že obyvatelia alebo predseda, ktorý býva v konkrétnom obvode vie alebo navrhuje samozrejme po dohode s ostatnými členmi VMČ ďalšieho nádejného kandidáta z radov občanov o ktorom sú presvedčení, že bude plnohodnotne pomáhať príslušnému výboru mestskej časti (ďalej len VMČ). Toto p. Gut aj spravil a rozhodol sa navrhnúť za nového člena p. Melindu Drdoľovú a očakával, že tento návrh aj prejde. No, ale to sa hlboko mýlil lebo to nebol návrh z dielne p. R.K.. Takže žiadna podpora nebola, ale alibisticky sa 11 prítomných poslancov z koalície  menovať nebudem ( tu je hlasovanie ) ZDRŽALO hlasovania o tomto bode a teda keďže navrhovaný člen VMČ 1 z radov občanov nebol týmto 11 poslancom sympatický (asi politicky) tak neprešiel návrh p. Guta, ktorý nepatrí do koalície ale opozície a tým pádom skončila aj jeho snaha o získanie aktívneho člena VMČ 1.

Odporúčam Vám všetkým vypočuť si celú nahrávku z návrhu p. Guta

 

Tak a nasledoval návrh z dielne koalície predkladateľ návrhu skupina poslancov materiál č. 543/2016 ” Návrh na zvolenie člena do VMČ č. 1 z radov obyvateľov” a samozrejme keďže išlo o “ich” človeka a ako sa hovorí matematika nepustí a išlo o to isté len s iným menom tak návrh bol samozrejme odhlasovaný ( hlasovanie č.56 k mat. č. 543/2016 ). Takže 16 poslancov ako sa hovorí rodu verných aj napriek ich vnútornému boju (hádam majú ešte nejaké to svedomie) zahlasovalo ZA svoj návrh tak ako to už v politike chodí. Lebo len to čo uzrie svetlo sveta v koalícii je to pravé na schválenie. Ďalej pridávam zvukovú nahrávku k tomuto bodu odporúčam zase si ju vypočuť celú a spraviť svoj vlastný názor, aby som náhodou niekoho nezavádzal

 

Keď si tieto nahrávky vypočujete tak sami si urobíte svoj názor na to o čo ide niektorým poslancom v našom mestskom zastupiteľstve. Toto sú oficiálne zvukové nahrávky z posledného zasadnutia, takisto hlasovania sú stiahnuté zo stránky mesta. Ešte stále sa neviete rozhodnúť kto chce občanom Nitry dobre a kto nie? Stále nemáte jasno či je lepšia jedna strana alebo druhá strana? Priznám sa ako počúvam tie zvukové nahrávky, ktoré vďaka bohu prešli v rámci pozostatku skromnej demokracie v Nitre začínam chápať prečo sa tak niektorí bránili zverejňovaniu zvukových záznamov zo zasadnutí mestského zastupiteľstva v Nitre. Celé toto čo sa deje v Nitre je pre mňa jedno veľko politické divadielko, ktoré občanom neprináša nič dobré len si niekto dokazuje pozíciu svojej moci a celé to ešte zabalí do pozlátka s názvom demokracia. Ale ako sa hovorí čo si občan zvolil to má.

Dámy a páni ukončím tento článok jednou známou vetou ” Velebnosti chce se mi blejt”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.