NEŠŤASTNÉ PARKOVANIE NA KLOKOČINE, ALEBO AJ CHODNÍK BY BOL OBČAS DOBRÝ

Príspevkov ohľadom kritiky na NERIEŠENIE problému parkovania na Klokočine je či už na facebooku v skupine “Klokočina – problémy obyvateľov” alebo aj inde pomerne dosť. Tých návrhov na riešenie bolo už menej, ale určite nie je naša povinnosť obyvateľov rozmýšľať nad niečím v čom nie sme odborníci no keď sa nájde rozumný návrh mohol by trochu pomôcť.

Chcel by som teda nám laikom predostrieť jeden návrh, ktorý by možno aspoň sčasti riešil parkovanie na chodníkoch v určitých častiach Klokočiny a hlavne tam kde je to možné a zároveň by sa predišlo nadávaniu, že príslušníci MsP opäť niekomu nasadili nepopulárnu”papuču” o tej a tej hodine tomu a tomu aj keď vedľa stál na chodníku tak isto sused.

Podľa § 52 ods. 2 Zákona č. 8/2009 Z. z. iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím.

Takže po pár radách a konzultáciách s ľuďmi, ktorý tento zákon a jeho dodržiavanie denne využívajú pri svojej práci a po konzultácii so zamestnancom MsÚ som sa rozhodol predložiť laický návrh na časovo obmedzené státie na niektorých chodníkoch na Klokočine. ( mapa úsekov)úvod. obr.park.

Takýto systém funguje aj v iných mestách a dokonca aj na Klokočine sa jedna takáto dopravná značka nachádza hneď pred vstupom do MŠ Alexyho.parkovanie chodníky

Zoznam ulíc som si odkonzultoval s MsP, pretože aj oni by radi pomohli aspoň sčasti k riešeniu tohto problému a zároveň by nemali problém pokiaľ by bolo časovo obmedzený zákaz státia na chodníku napr. od 8,00 do 19,30 hod. tak nikto nemôže protestovať, keď dostane pokutu za porušenie dopr. značky.

Samozrejme tento návrh určite nerieši parkovanie na Klokočine komplexne, ale možno aj vďaka takýmto riešeniam pár ľudí bude mať kde večer zaparkovať bez strachu či si ráno nenájde na svojom aute blokovacie zariadenie osadené MsP, alebo či ho nenahlási dobroprajný sused za parkovanie na chodníku. Dá sa to riešiť aj v obytných zónach formou vytvorenia dopravnej zóny so zákazom státia, prípadne s doplnení dopravnej značky parkoviska s pozdĺžnym čiastočným státím na chodníku (ip 15b -Parkovisko parkovacie miesta s pozdĺžnym čiastočným státím na chodníku). IP15b

Táto obytná zóna by sa riešila dopr. značením typu (ip 24a, ip 24b  – Zóna s dopravným obmedzením a Koniec zóny s dopravným obmedzením). ip 24a,b

Takže tento návrh aj s priloženou mapkou pošlem na MsÚ oddelenie dopravy a budem neodbytný a otravný obyvateľ sídliska Klokočina až dovtedy kým sa mi niekto z kompetentných nevyjadrí a pokiaľ mi dajú zamietavú odpoveď, ktorá bude podložená vyjadrením odborníka nevadí aspoň som vyšiel s návrhom na čiastočné riešenie parkovania na chodníkoch v niektorých častiach sídliska.

2 Replies to “NEŠŤASTNÉ PARKOVANIE NA KLOKOČINE, ALEBO AJ CHODNÍK BY BOL OBČAS DOBRÝ”

  1. Podľa mňa by to bolo dosť dobré riešenie. Keď nič iné, človek môže kľudne spať a nemusí ráno bežať so strachom k autu alebo večer šliapať dlhú cestu od auta… A aj pre chodcov by to bolo veľké plus. Počas dňa priechodné chodníky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.