Odpoveď hlavného kontrolóra mesta Nitry na preverenie čerpania financií MsS Nitra na detské zariadenia a pieskoviská

Moje zhrnutie v prvom článku čo sa týka využívania dotácií na program “Detské zariadenia a pieskoviská” bolo nasledovné. Mestské Služby Nitra dostanú každoročne dotáciu z rozpočtu mesta, ktorá je schválená mestským zastupiteľstvom, aby zabezpečovali prevádzkyschopný a bezpečný stav detských ihrísk a pieskovísk.

Keďže sa mne ako občanovi toto hospodárenie s týmito finančnými prostriedkami na základe predošlých odpovedí a faktúr nepozdávalo, podal som podnet na MsÚ na preverenia hlavnej kontrolórke mesta Nitry a očakával som, že daný podnet preverí tak, ako by mal postupovať hlavný kontrolór mesta. V lehote 30 dní som obdržal odpoveď, ktorá ma zaskočila, pretože vyjadrenie osoby zodpovednej za kontrolu mesta a samozrejme tým aj hospodárenia z jeho financiami bolo nasledovné citujem :

Keďže hlavný kontrolór a útvar hlavného kontrolóra vykonáva svoju kontrolnú činnosť na základe schváleného plánu kontrolnej činnosti a NEPREDPOKLADÁM pochybenie pri čerpaní finančných prostriedkov v rámci podprogramu “Detské zariadenia a pieskoviská” prešetrenie Vašej žiadosti NIE JE NEVYHNUTNÉ.

Dámy a páni ak má občan podozrenie, že niečo nie je v poriadku v hospodárení mestských podnikov, kde sa má obrátiť keď pre hlavného kontrolóra (Návrh pravidiel kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra mesta Nitry) je jeho podnet nezaujímavý a namiesto odpovede BOLO ZISTENÉ alebo NEBOLO ZISTENÉ porušenie čerpania financií dostane obyvateľ Nitry odpoveď typu NEPREDPOKLADÁM a NIE JE NEVYHNUTNÉ. To sa ozaj obyvateľ Nitry musí obrátiť až na NKÚ (Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky)?Ako sa môže hlavný kontrolór oháňať slovom “nepredpokladá” to sa robia kontroly na základe predpokladov? Doteraz nebol nikdy problém a odpoveď bola vždy bolo alebo nebolo zistené a zrazu, keď som poslal pani kontrolórke konkrétne čísla a mám fakty a informácie z MsS tak sa nepredpokladá, prečo asi?

Kam speješ Nitra, keď už aj všímavý občan je pre MsÚ nezaujímavý, alebo veľa sa pýtam a to niekto nemá rád? Sú to verejné financie a ich kontrola občanmi a kompetentnými osobami by mala byť samozrejmosť. Alebo vitajte Nitre, v kraji…

V roku 2013 bola MsS Nitra pridelená dotácia na túto údržbu vo výške 46 050 EUR z toho vyčerpaných bolo celých 46 050 EUR na tieto práce ( zoznam závad r. 2013 ) . V roku 2014 bola táto dotácia vo výške 46 050 EUR ale vyčerpaných z nich bolo 34 080 EUR na tieto práce ( zoznam závad r. 2014 ). A v roku 2015 keďže sme sa už začali trochu viac aj ja osobne zaujímať o stav detských ihrísk tak dotácia vo výške 53 000 EUR bola vyčerpaná v plnej výške to znamená 53 000 EUR a z tohto zoznamu ( zoznam závad r. 2015 ), ktorými poskytli MsS ma pracovník ubezpečil, že boli prevedené len práce, ktoré spadajú do tohto programu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.