PAVOL OBERTÁŠ – NEZÁVISLÝ KANDIDÁT NA POSLANCA

ĎAKUJEM ZA VAŠE HLASY A ZVOLENIE ZA POSLANCA

 

Dovoľte, aby som sa predstavil volám sa Pavol Obertáš mám 43 rokov som manžel a otec. Zároveň som občiansky aktivista a obyvateľ sídliska Klokočina. Rozhodol som sa  kandidovať na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Nitre za mestskú časť – Klokočina.
Za 4 roky od posledných volieb v roku 2014 som získal veľké množstvo skúseností a prehľad o tom ako funguje alebo nefunguje samospráva v Nitre, čo by sa dalo robiť lepšie, zároveň som sa začal viac zaujímať o veci verejné a dianie okolo nás. Keďže bývam na Klokočine od roku 2001 a dokonca tu aj pracujem je samozrejmosťou, že táto mestská časť je mi srdcu najbližšia aj keď som srdcom nitrančan.

Som zakladateľ a administrátor skupiny na facebooku pod názvom “Klokočina – problémy obyvateľov“, kde sa snažím od roku 2014 riešiť podnety obyvateľov Klokočiny a Dielov je preto samozrejmosťou, že moje aktivity vyústili do kandidatúry na poslanca aj vďaka podpore ľudí a susedov zo sídliska. Pri mojich aktivitách, či komunikácii buď s vlastníkmi v bytových domoch, alebo na sociálnej sieti mám dostatočný prehľad o problémoch obyvateľov tohto sídliska. Samozrejme sa zaujímam o dianie v celom meste, sledujem problémy jednotlivých mestských častí, či chod mestského úradu, alebo jednotlivých odborov na mestskom úrade, ale hlavne sa zaujímam o komunálnu politiku ako celok.

Keďže spolu s mojou manželkou organizujem aj niekoľko veľkých podujatí v rámci mesta, z ktorých sa pomaly stáva tradícia a sú obľúbené u obyvateľov Nitry, môžem právom posudzovať kultúrno spoločenský život v Nitre, hľadať zlepšenia, prípadne vytvárať priestor pre nové aktivity a návrhy, ale zároveň je mojou občianskou povinnosťou pri týchto podujatiach prezentovať v dobrom svetle aj samotnú Nitru.

V prípade úspechu vo voľbách sa budem snažiť presadiť aj do reálneho života v Nitre otvorenosť a transparentnosť v komunálnej politike, pretože to je niečo, čo by malo byť v dnešnej dobe samozrejmosťou, ale v Nitre to doteraz poslanci neakceptovali, alebo spravili v tejto oblasti len veľmi malé ústupky, aby “zalepili oči” obyvateľom tohto mesta.
Prikladám link na môj VOLEBNÝ PROGRAM , ktorý sa budem snažiť splniť, aby som skutočne dokázal, že komunálna politika sa dá robiť aj inak a nebudem patriť medzi štandardných politikov, akých ste poznali doteraz. Spoločne zmeňme Nitru.

ĎAKUJEM ZA PODPORU!