Poliklinika na Klokočine a jej rekonštrukcia

[nggallery id=2]

To, že poliklinika na Klokočine prešla v roku 2013 obnovou konkrétne zateplením strechy a fasády, vnútornou rekonštrukciou , vyregulovaním vykurovacej sústavy a výmenou vonkajších výplní otvorov (okná a dvere) to už všetci vieme a na prvý pohľad to obyvateľ Klokočiny zbadal hneď po dokončení. Poliklinika si samozrejme zaslúžila túto obnovu nakoľko jej stav bol katastrofálny. Táto obnova stála mesto nemalé peniaze a väčšinu obnovy zastrešovala firma Techmontstav, s.r.o. na základe výberu v elektronickom trhovisku a sumy za jednotlivé práce neboli malé konkrétne :

  • vyregulovanie vykurovacieho systému, MaR v cene – 87 413,51€ (zmluva)
  • zateplenie strechy, fasády a výmena okien a dverí v cene – 784 076,41 € (zmluva)
  • doplňujúce práce firma PP Invest, s.r.o. v cene – 9 550,03 € (zmluva)

Takže spolu sa investovalo do obnovy tejto polikliniky 881 039,95 €. Keďže nešlo o malú sumu, predpokladám, že investičné oddelenie a jeho zamestnanci, ktorí vykonávali aj funkciu stavebného dozoru mali za úlohu kontrolovať kvalitu odvedených prác a následne prebrať celé dielo po ukončení realizácie. Podľa týchto 3 preberacích protokolov je dané dielo prebraté bez závad a drobných nedorobkov.

Na fotkách máte možnosť vidieť ako vlastne časť obnovy a jej realizácia skončila. Schodiská sú v dezolátnom stave, pod okná a dvere podfukuje, osadenie plastových dverí prevedené naozaj odborne. Je toho určite viac čo vidia hlavne Tí, ktorí do tejto polikliniky chodia každý deň do práce. A čo na to Službyt správca daného objektu? Opravuje čo sa dá, s kratším a neraz i dlhším čakaním  na odstránenie závad, aby občan či zamestnanci polikliniky boli aspoň ako tak spokojní. Čo sa týka dezolátneho stavu schodísk a dôvodu, prečo to nebolo urobené v rámci obnovy tak podľa vyjadrenie príslušného odboru rekonštrukcia schodísk bola zahrnutá aj v obnove budovy, ale z dôvodu, že dodávateľ chcel meniť podmienky a snažil sa mesto dostať mimo zákon tieto práce na rekonštrukcii schodísk neboli zrealizované. Do dnešného dňa sa mesto vlastne nevie dohodnúť na niektorých veciach ohľadne tohto diela.

Kde sa stratila v Nitre zodpovednosť za niektoré veci? Je radosť mať zamestnanie bez toho, že by ste niesli nejakú zodpovednosť, však  všetko je hradené z verejných financií a slovko ZODPOVEDNOSŤ pri hospodárení s nimi nie je zahrnuté v pracovnej zmluve. Ide to zo spoločného tak načo si robiť vrásky z nejakých drobných závad veď poliklinika je veľká, ľudia nevšímaví tak čo sa nám môže stať. Aký je Váš názor pri pohľade na pár fotiek?

 

 

 

 

4 Replies to “Poliklinika na Klokočine a jej rekonštrukcia”

  1. Dobrý deň,pán Obertáš. Aj ja som poriadne rozhorčená nad nedokončenou rekonštrukciou polikliniky. Ja v tejto poliklinike pracujem už 14 rokov a veľmi sme sa potešilo, keď nám sľúbili zrekonštruovať ju. Začalo to veľmi sľubne. Spočiatku to prebiehalo celkom fajn, postupne sme sa sťahovali do iných miestností, pretože rekonštrukcia postupovala podľa harmonogramu po poschodiach. Vymenili okná, dali protipožiarne dvere a zateplili celú budovu s novou fasádou. Určite budova vyzerá na pohľad krajšie, ale nie je rekonštrukcia dokončená. Schodiská sú v dezolátnom stave, nehovoriac o tom, ako špatia celú polikliniku. A neviem, či ste niekedy navštívili toalety…Pred voľbami sa pán primátor pýšil svojimi skutkami a nezabudol spomenúť vynovenú zrekonštruovanú polikliniku. Som mu v komentoch napísala, kedy dokončia rozpadávajúce schody, ale môj komentár bol asi bezpredmetný. Ďakujem, že ste sa aj vy vyjadril, pretože aj mňa trápi, keď peniaze daňových poplatníkov sa takto rozšafária.. pekný zvyšok dňa a krásny víkend 🙂

    1. Tak ono je viac tých vecí, ktorými sa niektorí chválili pred voľbami, že čo všetko pre nás spravili. Akosi nikto nehovoril o tej kvalite len o tom čo sa podarilo a takto to vyzerá. Nebojte sa určite budem upozorňovať aj na ďalšie chuťovky z Nitry.

  2. Dobrý deň,
    ja by som povedala, že na Slovensku sa prestali rodiť ľudia hrdí na svoju odvedenú robotu. Každý by chcel, keď sa to týka jeho osobne, aby bola robota pre neho urobená perfektne. Nech je to robota akéhokoľvek druhu. Ale, keď majú urobiť voľačo oni sami(tí, ktorí požadujú perfektnosť) tak to už urobia len tak, aby to bolo hocijako, len nech je to urobené, no a potom všetko okolo nás vyzerá presne tak, ako to popisuje pán Obertáš. Som presvedčená o tom, že keby každý robil svoju robotu na ktoromkoľvek poste poctivo, ako keby sám pre seba, tak by to všetko vyzeralo inak. A platiť by sa malo až po dokončení prác. Dopredu iba záloha . Potom by si aj všetci dávali pozor na to, ako svoju prácu odvedú. Ale keď peniažky dostanú aj za zle odvedenú prácu, tak to vyzerá presne tak ako to je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.