Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú

Pán Hattas reagujem na Váš príspevok pod výstižným názvomSOM KLAMÁR A PODVODNÍK( link na celé vyjadrenie p. Hattasa), ja som len obyčajný človek, ale zase ste ma raz presvedčili o tom, že neviete povedať pravdu, neviete poskytnúť dôkaz.

Dnes žijeme v dobe, kedy si zaplatíte svojich marketingových PR manažérov ako pána Vargu, kúpite zopár médií a ľuďom podávate len také informácie, aké chcete, také informácie, aby ste boli vždy dokonalý a transparentný. Mrzí ma že nič z mojich otázok vlastne nebolo zodpovedané. Preto zhrniem teraz ja Vaše odpovede.
Mimochodom služobná cesta 27.2. – 29.2.2020 smer Nitra-Vyhne a Nitra-Bratislava, to je úradný záznam Mestského úradu v Nitre! To nie je môj výmysel.

1.
Pán primátor prikladám v tabuľkách zoznám všetkých jázd ( jazdy 09/2019 – 01/2020 ) ( jazdy 02-03/2020 ) a samostatne sem pridám jazdy kde ste boli aj podľa fotiek riešiť stranícke veci strany Za ľudí v rámci volebnej kampane podľa záznamov ste boli v konkrétnych miestach a v konkrétnych časoch na služobnom aute MsÚ. Ďalej k spomínanému dátumu 27.2. – 29.2.2020 mám z MsÚ na základe infožiadosti uvedený tento smer a je tam jasne písané, že osádku služobného vozidla ste tvorili aj Vy, takže verím že vysvetlíte toto, keď odmietate zverejniť záznamy z GPS!!! Ako sa mohli dostať tieto podľa Vás „klamlivé“ informácie z MsÚ, ktorý sám vediete ak Vy píšete, že ste do Bratislavy v ten istý deň išiel na súkromnom aute p. H. Vargu a naspäť ste cestoval autobusom, ale mne z úradu poslali iné informácie ohľadom tej trasy do Bratislavy.
Zaráža ma aj informácia, že si na služobnej ceste ako píšete ubytovanie museli hradiť sami z vlastného vrecka zamestnanci MsÚ (Mgr. Špoták, Daniel Balko, Mgr. Varga a píšete, že aj p. Šabík a Vy) to nebýva zvykom, pokiaľ naozaj išlo o služobnú cestu tieto náklady prepláca zamestnávateľ.
Tiež prikladám časti tabuľky kde sú vyznačené jazdy v rámci volebnej kampane strany Za ľudí, verím že vysvetlíte aj toto.

Ustanovujúci snem strany Za ľudí v Košiciach

STOJÍME ZA ŽUPANOM LUNTEROM

Člen tímu pre rozvoj regiónov – Za ľudí – B.Bystrica

Rokovanie predsedníctva strany Za ľudí – Bratislava Ružinov

Toto všetko sú fakty p.Hattas, ktoré mi boli poskytnuté MsÚ v Nitre.

2.
Samozrejme p.Bartík bola jedna z najlepších investícií veď poradenstvo v modernizácii samosprávy za 4950 EUR, kde mesto nemá z tohto poradenstva žiadny písomný výstup to znamená, že do budúcna nevie čerpať mesto zo žiadnych podkladov od p.Bartíka, pretože ako som dostal odpoveď ( celá odpoveď ) toto poradenstvo za 4950 EUR prebiehalo nasledovne a neboli poskytované žiadne podklady v písomnej podobe :

A opäť keďže mám rád fakty budem citovať zo správy Transparency International Slovensko, keďže komunikáciu pochválili ale ste nespomenuli vo svojich odpovediach prečo napísali toto stanovisko k Vašej personálnej politike citujem (str. 59 Protikorupčnej stratégie mesta Nitra) :

Personálna politika predstavuje v súčasnosti jednu z najväčších slabín Mesta Nitra. V oblasti sme identifikovali závažné nedostatky s možnými rizikami pre neefektívne rozhodovanie. Proces obsadzovania voľných pracovných miest nie je v súčasnosti podrobnejšie popísaný žiadnym interným predpisom. Absentujúce pravidlá ponúkajú značný priestor pre svojvoľné rozhodovanie vedenia mesta. Personálne výmeny sa uskutočňujú netransparentným spôsobom, keď nie sú na internetovej stránke mesta zverejnené dokumenty opisujúce pravidlá a ani zápisnice z výberových konaní a zápisy z osobných pohovorov. Voľné miesta sa obsadzujú bez stanovenia jasných kritérií pre výber, určenia končeného poradia uchádzačov, či širšieho využitia písomných testov. Verejnosť tak nemá takmer žiadne informácie o procesoch a výbere zamestnancov a dokáže len veľmi ťažko posúdiť férovosť a kvalifikovanosť výberu.

3.
Pán poslanec nenavrhuje utlmovanie mediálnej činnosti neviem kde ste to čítali a ani neviem prečo to píšete. Moja otázka znela jasne naozaj by sa týchto cca 70 000 EUR ročne nedalo ponížiť a použiť ušetrené financie napr. na bezplatné obedy seniorom v tejto ťažkej dobe? Takže Vaša odpoveď je jasná nemienite šetriť na propagácii pochopili sme to a budú sa stále vydávať radničné noviny s nákladom okolo 6000 EUR mesačne.

4.
Odpustenie poplatku za záber verejného priestranstva tak ako to umožňuje VZN je samozrejme jedna vec, ktorá závisí od Vášho rozhodnutia a spravili ste tak aj iným subjektom a ohrozenie zdravia, prípadne života v kine Palace je vec druhá, ale áno aj táto časť sa dá zľahčiť, že tomu tak nie je. Čítajte vyjadrenie Službytu.

5.
K investičným akciám na Chrenovej ste si zase odpovedali na otázku, ktorú som nepoložil. Niekto porušil zákon ak vyhlásil novú obchodnú súťaž skôr ako zrušil pôvodnú a tam naozaj zverejnené dátumy nepustia. Je chvályhodné, že ste ušetrili, ale zamyslel sa niekto ak mesto porušilo zákon, čo to môže pre mesto znamenať? Pán Hattas toto bola moja otázka :
Vyhlásili ste novú obchodnú súťaž skôr ako ste oznámili zrušenie starej súťaže firmám, ktoré sa už stihli prihlásiť so svojimi cenovými ponukami v prvom kole tieto súťaže boli vyhodnotené 12.11.2019 a taktiež bolo 21.11.2019 zaslané všetkým uchádzačom oznámenie o výsledkoch vyhodnotenia ponúk, kde mala byť s víťazmi súťaží podpísaná zmluva a MsÚ zaslal doklad o zrušení prvej súťaže až 30.3.2020?

Na to ste mi neodpovedali, ale ste skonštatovali, že ste ušetrili 17 000 EUR, ale otázka bola položená inak a Vy to veľmi dobre viete.

Nehnevajte sa p. Hattas, mňa ako obyvateľa Nitry nezaujímajú vaše aktivity v Bratislave a nechcem aby ste bol ako hovoríte primátor “hlavou v Nitre” ale aby ste bol v Nitre telom aj dušou, tak, ako ste to sľuboval pred voľbami.
Ja Vás p. Hattas nechcem ani urážať ani Vás znevažovať ako to robíte vy s p. Vargom voči mne, ja len chcem aby sme makali pre naše mesto tak, ako sme ľuďom sľubovali a robili to férovo a naozaj transparentne. Zároveň chcem, aby ste začali chápať aj to, že zastupiteľstvo je zložené z 31 poslancov a všetci majú rovnaké právo na informácie, rovnaké právo rozhodovať o dôležitých veciach, nie len hŕstka „vyvolených“ a ja budem stále ten čo Vás bude rovnako kontrolovať ako predchádzajúceho primátora a možno aj o niečo viac, keďže ste tá hlásaná zmena pre Nitru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.