Protest prokurátora k protizákonnému parkovaniu zadarmo pre vozidlá poslancov MsZ v Nitre

Keďže som na zasadnutiach zastupiteľstva viackrát upozorňoval vedenie mesta, že parkovanie pre poslancov zadarmo je protizákonné a samozrejme z dôvodu, že mesto nebralo moje upozornenia vážne som najprv podal ako poslanec podnet na Okresnú prokuratúru k preskúmaniu zákonnosti schválenej VZN o dočasnom parkovaní na území mesta Nitry. Okresná prokuratúra v Nitre listom zo dňa 14.4.2020 ma upovedomila o spôsobe vybavenia podnetu, a to o odložení podnetu podľa § 36a ods. 3 zákona o prokuratúre. Nedôvodnosť podnetu bola podľa okresnej prokuratúry daná skutočnosťou, že predmetné VZN v jeho znení dodatku č. 5 bolo prijaté v rámci preneseného výkonu štátnej správy postupom podľa § 6 ods. 2 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení a § 6a ods. 1 zákona č. 135/1991 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon).

S týmto rozhodnutím Okresnej prokuratúry o odložení podnetu som sa  nestotožnil  a podal som na Krajskú prokuratúru podnet na preskúmanie vybavenia veci Okresnou prokuratúrou, keďže podľa § 42 zákona o prokuratúre krajská prokuratúra je nadriadený orgán okresných prokuratúr, ktoré patria do jej územnej pôsobnosti, pričom riadi, organizuje a kontroluje činnosť podriadených okresných prokuratúr.

Dnes som si bol na pošte prevziať odpoveď z Krajskej prokuratúry, kde prokurátor podáva PROTEST proti VZN 8/2014 k jednotlivým napadnutým častiam. Nechcem sa dlho rozpisovať, kľudne si prečítajte, ale neodpustím si otázku, prečo Mesto Nitra a jeho vedenie predkladá nezákonné materiály na rokovanie MsZ ?
Viackrát som upozornil vedenie mesta, primátora aj prednostu, že tento návrh, kde je spomínané parkovanie zadarmo pre poslancov je protizákonný a aj napriek tomu bol tento materiál niekoľkokrát predložený na rokovanie zastupiteľstva ja osobne to vnímam ako ďalší prešľap tohto vedenia mesta.

Ak poslanci nebudú rešpektovať protest prokurátora je to už na ich zodpovednosti, ja svoj názor na túto vec nemením aj preto som prišiel s týmto článkom, aj preto som ako poslanec, ktorý má hájiť záujmy obyvateľov mesta podal podnet na preskúmanie zákonnosti tohto VZN a nemávol som len tak rukou, že však sa to nejak utrasie a ľudia zabudnú. Ľudia by nemali zabúdať, veď voľby sú o dôvere.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.