Stanovisko k vyjadreniu primátora a odborného poradcu pre komunikáciu

Vážený p. Hattas, Vážený p.Varga, Vážení obyvatelia Nitry

Mrzí ma, že tak ako ja, tak aj Vy vážení obyvatelia nášho mesta, sme svedkami toho ako niekto, kto vykonáva verejnú funkciu primátora ako pán Marek Hattas a niekto kto poberá plat 2500 EUR z mestskej kasy a je zamestnanec MsÚ v Nitre ako p. Henrich Varga, ide šíriť zlé meno o poslancovi mesta, ide prácu poslanca znevažovať a moju osobu ohovárať.

Dovolím si k tomu zaujať stanovisko, nakoľko aj v čase, keď som poslancom nebol, ale aj keď som sa ním stal, snažil som sa a snažím sa kontrolovať, aby ten kto sa bije do hrude ako primátor mesta konal vždy zákonne, transparentne a aby svoju funkciu nezneužíval a pracoval tak ako sľúbil pred voľbami obyvateľom mesta.
Uvedení páni sa snažia v tomto čase, keď ako ľudia žijeme pod rôznymi opatreniami, kvôli koronavírusu na mňa poukázať, že nie som ten, ktorý pomáha, nie som ten, ktorý je pokorný a že zaťažujem „veľkomožných“ pánov a celý úrad zbytočnými infožiadosťami.

V prvom rade by som rád dostal odpoveď od p. Hattasa a p.Vargu, či si môže dovoliť zamestnanec mesta p.Varga s náplňou práce odborného poradcu pre komunikáciu takto hrubo vystúpiť proti poslancovi mestského zastupiteľstva a takýmto spôsobom ohovárať, alebo znevažovať jeho postavenie?

Pán Varga ste zamestnancom mesta Nitry, mestského úradu a ako zamestnanec máte povinnosť pracovať pre primátora a poslancov. Naproti tomu pán Varga je tak špičkovým zamestnancom mesta za plat 2500 EUR, ktorý si môže dovoliť prízemne osočovať a urážať poslanca voleného obyvateľmi mesta do mestského zastupiteľstva.

Pán Hattas a pán Varga, pripomeniem Vám zopár miľníkov Vášho pôsobenia v Nitre :

1.
Pán Hattas (p. Varga) neoklamali ste obyvateľov mesta Nitra tým, že užívate majetok mesta, konkrétne služobné vozidlo na Vaše osobné aktivity, aktivity Vašej rodiny, na volebnú kampaň za poslanca NR SR?
Áno, od mestského úradu som sa práve vďaka infožiadosti dozvedel, že ste služobné vozidlo použili viackrát na Vašu volebnú kampaň po rôznych mestách Slovenska, preto sa pýtam, či tieto peniaze nechýbajú v rozpočte mesta na boj s koronavírusom?  Nie je to zneužitie majetku mesta?
Alebo p.Hattas nie je pravda, že ste boli na služobnom vozidle v dňoch 27.-29.2.2020 s viceprimátormi a p. Vargom na chate vo Vyhniach a z chaty ste si to namierili na mestskom vozidle s Vašimi kamarátmi rovno do Bratislavy na volebný štáb strany Za ľudí?
Išlo o služobnú cestu, alebo súkromnú jazdu, pán primátor?
Keď to nie je pravda zverejnite záznamy z GPS služobných vozidiel p. Hattas!

2.
Pán Hattas (p. Varga) neoklamali ste obyvateľov mesta Nitry o peniaze nás všetkých, keď ste za mestské peniaze zamestnali svojich kamarátov a vyplatili bohémske odmeny ľuďom, ktorí spolupracovali na Vašej volebnej kampani? Alebo je p. Bartík z Čiech, ktorému ste vyplatili 4950 EUR z rozpočtu mesta klamstvo, alebo je zamestnanec mesta p. Henrich Varga, ktorý bol PR manažér Vašej volebnej kampane klamstvo, alebo je zamestnanec mesta p. Oravec ako fotograf Vašej volebnej kampane klamstvo? A klamali aj v Transparency International, keď Vašu personálnu politiku označili za absolútne katastrofálnu porušujúcu všetko čo sa dá?

3.
Pán Hattas (p. Varga) pokiaľ Vám tak veľmi záleží na ľuďoch v týchto ťažkých časoch pýtam sa, prečo sa narýchlo muselo začať s vydávaním radničných novín práve v čase predvolebnej kampane? P. Hattas prečo netrváte na tom, aby p. Varga znížil náklady na tieto „noviny“, naozaj by sa týchto cca 70 000 EUR ročne nedalo ponížiť a použiť ušetrené financie napr. na bezplatné obedy seniorom v tejto ťažkej dobe? Namiesto toho sa p. Hattas dáte natočiť do televíznych novín ako roznášate potravinové balíčky dôchodcom. Áno p. Hattas, vďaka infožiadosti som dostal z Vášho sekretariátu odpoveď, že ste dali takýto balíček až 2 rodinám. Len tak ďalej, p. Hattas.

4.
Pán Hattas (p. Varga) neoklamali ste obyvateľov mesta Nitra tým, že užívate majetok mesta na svoje aktivity a na aktivity vašich kamarátov? Alebo ste bezplatne neprenajali Vašim kamarátom zdevastované kino Palace na konanie diskotéky v životu ohrozujúcich priestoroch?
Je to skonštatované aj Službytom na Vami podpísanom súhlase, ktorý zverejnil sám organizátor tejto diskotéky.

5.
Pán Hattas (p. Varga) neoklamali ste obyvateľov mesta Nitra, nakoľko som práve vďaka infožiadostiam zistil Vaše podivuhodné kroky pri investičných akciách na Chrenovej. Alebo zase nie je pravda, že ste vyhlásili novú obchodnú súťaž skôr ako ste oznámili zrušenie starej súťaže firmám, ktoré sa už stihli prihlásiť so svojimi cenovými ponukami v prvom kole tieto súťaže boli vyhodnotené 12.11.2019 a taktiež bolo 21.11.2019 zaslané všetkým uchádzačom oznámenie o výsledkoch vyhodnotenia ponúk, kde mala byť s víťazmi súťaží podpísaná zmluva a MsÚ zaslal doklad o zrušení prvej súťaže až 30.3.2020?

6.
Pán Hattas (p. Varga) neoklamali ste obyvateľov mesta Nitra, keď ste hovorili, že Nitra zažije zmenu v takej kvalite ako ste dokázali vybudovať vaše kultúrno kreatívne centrum Hidepark? Mysleli ste asi to centrum Hidepark, tú čiernu stavbu, ktorú ste ako primátor mesta začali legalizovať a uložili ste smiešnu pokutu, oproti napríklad takej kontajnerov stavbe na Podzámskej ul.?

7.
Pán Hattas (p. Varga) pred voľbami ste hlásali zmenu, nezávislosť a nestraníckosť, no už po 2 mesiacoch ste sa stali závislý, stranícky a nesvojprávny v politickom rozhodovaní. Presný opak Vašich hesiel. Pozerá na vás skoro 80 000 obyvateľov tohto mesta a konkrétne vyše  12 000 Vašich aktívnych voličov a cítia sa oklamaní. V parlamentných voľbách Vám z vyše 12 000 voličov verilo už len 700 skalných.

Áno  pán Hattas, pán Varga aj toto sú niektoré informácie, ktoré získavam zo žiadostí podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám, áno p.Hattas a p.Varga toto sú informácie, ktoré o Vašom „odbornom a poctivom vládnutí“ v našom meste mám a zverejňujem. A ak primátor tohto mesta považuje za nepríčetnosť kritické myslenie ľudí okolo seba, tak niečo nie je v poriadku.
Všetky tieto veci a tieto informácie má právo vedieť verejnosť, pretože akákoľvek politická moc pochádza od ľudí. Tých obyvateľov mesta Nitra, ktorým sa raz budete musieť pozrieť do očí pri skladaní politických účtov.

 

 

 

5 Replies to “Stanovisko k vyjadreniu primátora a odborného poradcu pre komunikáciu”

  1. P.Obertáš, prosím nehovorte za aktívnych voličov a nevnucujte nám to ako sa cítime. Ďakujem!

    P.S: Porovnávať parlamentné voľby s volbami do organov samosprav je velmi zavadzajuce.

      1. Držím palce, ani nam sz nepsci nekompetsmtne nakladanie s mestskym majetkom a peniazmi a hlavne v tychto tazkych covid- časoch vyhadzovanie peňazi na kulturne- sportove vylepsenia imidzu meata , popripade peniaze na podporu uxhadzania sa o Europske mesto kultury 2026… smiešne… a samozrejme s tym spojene dalsie a dalsie zadlzovanie mesta cez naberanie novych uverov… Kto toto vsetko zaplati?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.