“SALÁMOVÁ METÓDA” NA MSÚ V NITRE, ALEBO KEĎ SA NECHCE TAK SA NEDÁ

Ako sa dá ťahať občan na MsÚ za nos tzv. “salámovou metódou” si vám dovolím prezentovať v tomto príspevku. Dňa 7.7.2016 som na základe upozornení od občanov poslal na MsÚ email tohto znenia :

Dobrý deň prajem na základe podnetov občanov žiadam MsÚ v Nitre, aby inicioval zrušenie dopravnej značky “Zákaz vjazdu” k poliklinike na Klokočine (viď foto). Táto značka bráni vodičom, ktorý prichádzajú k poliklinike či už s bezvládnymi osobami alebo inak chorými ľuďmi parkovanie na parkovisku pred poliklinikou. Iná príjazdová cesta bez porušenia pravidiel cestnej premávky na toto parkovisko nevedie, takže poprosím buď o úpravu dopr. značenia, alebo samotné odstránenie dopr. značky, aby návštevnici a pacienti polikliniky mohli plnohodnotne a bez obáv porušenia zákona využívať toto parkovisko. Za odpoveď a skoré riešenie toho podnetu vopred ďakujem.

To som ešte netušil ako skoré to riešenie bude, pretože v Nitre niektorí úradníci na MsÚ strácajú pojem o čase a skoré riešenie podnetu je pre nich cudzie slovo. Do dnešného dňa som k tomuto podnetu, ktorý pomaly urgujem každé dva týždne dostal len tieto vyjadrenia :

1. Dňa 4.8.2016 mi došla odpoveď, ktorá prišla až prekvapivo rýchlo, ale moja radosť bola predčasná aj keď samotná odpoveď prinášala možnosti rýchleho vyriešenia tohto podnetu. Citujem časť skrátenej odpovede :

“Nakoľko je súčasný stav parkovania pred poliklinikou Klokočina nevhodný je potrebné vypracovať návrh organizácie dopravy a parkovania v dotknutom priestore, ktorý bude komplexne riešiť celé územie.”

T
o som ešte nevedel, že slovko komplexne trvá v Nitre cca 10 mesiacov bez toho, že by sa čo i len návrh tohto komplexného riešenia niekto z MsÚ predložil na KDI v Nitre. Bohužiaľ moja naivita v odbornosť úradníka a jeho nevýslovnú “aktivitu” stále pretrvávala nakoľko sa po urgencii osadila pod “Zákaz vjazdu” dodatková tabuľa “Okrem dopravnej obsluhy”, ktorá vlastne nič nedoriešila.

2.
Keďže sa od augusta už nič prevratné v tomto probléme neudialo a moja dôvera v aktivitu úradníka začínala byť podlomená poslal som dňa 11.1.2017 email na MsÚ dotyčnému pracovníkovi, jeho vedúcemu a aj poslancovi za VMČ 4 s týmto znením citujem :

Dobrý deň prajem páni dňa 4.8.2016 mi bola doručená odpoveď z MsÚ (v prílohe) k zrušeniu dopr. značky pri poliklinike na Klokočine. Do dnešného dňa sa osadila len dodatková tabuľa a žiadna zmena sa neriešila. Žiadam vás o doriešenie tohto podnetu k spokojnosti obyvateľov, pretože je nemysliteľné ako sa problémy odsúvajú a neriešia sa čo sa týka organizácie dopravy v meste Nitra. Poprosím o zaslanie odpovede kedy mesto Nitra začne riešiť tento problém zmenou organizácie dopravy a vypracovaním projektovej dokumentácie, ktorá bude predložená na KDI? Alebo si to zase majú spracovať a navrhnúť občania? Vopred ďakujem za skoré riešenie podnetu a za odpoveď.

3. Dňa 20.1.2017 zrazu prišla z MsÚ odpoveď tohto znenia :

“Pripravujeme návrh zmeny organizácie dopravy pred Poliklinikou Klokočina. Verím že v priebehu mesiaca február bude hotový a následne predložený na dopravný inšpektorát na odsúhlasenie.”

4. Dnes 3.5.2017 som sa informoval osobne u úradníka, ktorý mi sľúbil, že to bude v priebehu mesiaca február hotové a následne predložené na schválenie. A po jeho odpovedi, že návrh ešte vypracovaný NIE JE, na KDI samozrejme do dnešného dňa nikto tým pádom návrh nepredložil, keďže nebolo čo. Poviete si arogancia, ignorácia problémov občanov, alebo neschopnosť úradníka, prípadne jeho odbor je poddimenzovaný? Ja tento postup začínam nazývať tzv. “salámovou metódou” na MsÚ, pretože už som sa stretol u viacerých s postupom ako sa to nedá, prípadne sa to neriešilo a odpoveďou bolo vyjadrenie typu “Zavolajte si za týždeň a potom zase ozvite sa až na ďalší týždeň.

Organizačná štruktúra MsÚ je v rukách primátora, ale zdá sa, že náš primátor je tak vyťažený, že odbory, ktoré sú zavalené množstvom podnetov nechá poddimenzované to je typický príklad odboru dopravy a odboru stavebného poriadku, podnety pribúdajú, lehoty sa absolútne nedodržiavajú a to ešte pomlčím o odbornosti a aktivite niektorých úradníkov, ale keďže vedeniu mesta a MsÚ je tento problém známy len sa niekto dlhodobo tvári, že je vlastne všetko v poriadku a všetko sa stíha, čo nie je pravda, ale o tom sa presviedčame denno denne. Určite takéto fungovanie MsÚ nenaruší budovaný kult osobnosti nášho primátora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.