Výmena potrubia na teplú vodu na sídlisku Klokočina v nedohľadne, alebo čo má vôbec v pláne Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s.?

To, že obyvatelia Klokočiny nadávajú a vypisujú sťažnosti na kvalitu teplej vody to asi nikomu neuniklo. To, že ide o žlté miestami až žltohnedé zafarbenie teplej vody, ktorá pochádza zo starého potrubia to asi vieme tiež. Vlastníkom tohto potrubia je Nitrianska teplárenská spoločnosť (NTS), ktorej vlastníkom časti podielu je aj mesto Nitra, presnejšie založili ju mesto Nitra (vlastní 51-percentný podiel) a nemecká VNG Verbundnetz Gas AG Lipsko. Ak má 51% podiel mesto Nitra nechápem, prečo mesto samotné nereaguje na požiadavky a sťažnosti obyvateľov Klokočiny na čistotu a kvalitu teplej vody, keďže v dozornej rade sú aj poslanci mestského zastupiteľstva p. Kretter, p. Košťál, p. Slíž.

Spoločnosť NTS už niekoľko rokov na Klokočine môžem povedať, že zavádza obyvateľov planými sľubmi o výmene tohto potrubia aj s realizáciou výmenníkových staníc v domoch a to presne od roku 2012, kedy sa na domoch zástupcom vlastníkov rozdávali tieto oznamy a schvaľovali prenájmy miestností na tieto výmeničky a NTS so spol. Latherm už vtedy „básnili“ o výhodách a o tom, že už sú nachystané projekty a ide sa táto výmena realizovať čo najskôr a práve preto potrebujú súhlasy vlastníkov na prenájom miestností, kde mali byť osadené výmeničky na domoch.

A keď toho majú obyvatelia domu plné zuby a napíšu sťažnosť na kvalitu a čistotu teplej vody dostanú takúto odpoveď s ktorej vlastne vyčítajú, že nikto za nič nemôže a obyvkle je prvá otázka od dodávateľa teplej vody „Máte vymenené rozvody v dome?“. Ak odpoviete áno nasleduje ich proforma odpoveď my máme všetko v poriadku chyba je u ZsVS (Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.) a v tom, že dodávajú takú vodu, my ju len zohrievame. Ak sa obrátite na ZsVS  dostanete túto odpoveď ,takže konečný spotrebiteľ skončí vždy s dlhým nosom a nápravy sa nedovolá.


Dnes v roku 2016 sa stále nič nedeje, len nadávame a občas nám NTS zalepí oči oznamom, že v prípade kalnej vody volajte telefónne číslo ZSVS a odovzdajte vzorku kalnej vody. Toto všetko nám nijako nepomôže, keď NTS odďaľuje výmenu potrubí na celej Klokočine do neurčita ako máte možnosť vidieť na rozhodnutí, ktoré vydal stavebný úrad v Nitre, je to rozhodnutie o zmene termínu územného rozhodnutia s odkladom až do 3.5.2019. To znamená, že nie je vydané ani stavebné povolenie, územné rozhodnutie je odložené až do roku 2019 z toho vyplýva jedno drahí občania a susedia, že NTS má nás odberateľov a platcov teplej vody viete kde?

Poviem to slušne na saláme, v paži a proste plaťte, volajte nadávajte potrubie Vám aj tak nevymeníme. Prečo? Lebo je to obrovská investícia a potom by nezostalo na vyplatenie odmien členom dozornej rady. Asi toľko občan máme Ťa v paži a pri tom si podľa zákona môžu do ceny tepla zarátať aj náklady na odmeny a všetky iné výhody, ktoré im ako dodávateľovi tepla zo zákona vyplývajú, ale na výmenu potrubí nezostáva, však vieme prečo.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.