Že by nižšia suma nebola vždy pre mesto tá najlepšia, alebo ako sa primátor odmlčal

Nitra sa stala v roku 2017 Európskym mestom športu. Pán primátor to samozrejme verejne prezentoval ako úspech, ktorý si mesto zaslúžilo. Rád by som vám priblížil jednu komunikáciu, kde zlepšenie športoviska konkrétne dopadovej plochy na street workoutovom ihrisku na Chrenovej najprv bolo primátorom prisľúbené aj za účasti poslanca MsZ v Nitre za Chrenovú p.Košťála a zakladateľa tohto športu v Nitre p.Kanása. Budem citovať časť jeho slov :
Dňa 1.3.2017  sa uskutočnilo stretnutie v kancelárii primátora v zastúpení primátor Jozef Dvonč, poslanec za mestskú časť Chrenová Peter Košťál a občan Ľuboš Kanás. Išlo o stretnutie ohľadom pripravovaného svetového pohára v Street Workoute, ktorý sa mal uskutočniť na Svätoplukovom námestí dňa 9.9.2017. Na tomto stretnutí mimo plánovania pripravovaného podujatia sa začala rozoberať aj dostavba ďalších street workoutových ihrísk v Nitre, keďže v našom meste je asi najviac prívržencov tohto športu na Slovensku a takéto ihrisko máme stále zatiaľ len jedno a to na sídlisku Chrenová.
Pri tomto rozhovore padla aj zmienka, že mesto má možnosť ho zatiaľ zmodernizovať výmenou štrkového lôžka za modernú gumovú dopadovú plochu, ktorá by bola riešením na dlhé roky. Primátor poveril poslanca p. Košťála a p. Kanása aby zistili cenovú ponuku ( firma u ktorej ju mali zistiť však bola hneď primátorom predstavená ), aby sa mohlo ešte na jar začať s prácami.
Po skontaktovaní s “doporučenou” firmou a zaslaní cenovej ponuky od tejto firmy p. Kanás zhodnotil, že by iste našiel aj lacnejšiu ponuku, ktorou by mestu ušetril financie a tak sa aj stalo oslovil ďalšiu firmu na nacenenie.
 
  • cenová ponuka firmy doporučenej primátorom ( ponuka )
  • cenová ponuka firmy oslovenej  p. Kanásom ( ponuka )
 
Bolo zaujímavé, že nakoľko má p.Kanás profesionálne skúsenosti s požiadavkami na dopadovú plochu na takýchto typoch ihrísk aj z iných miest a vedel dobre už od otvorenia tohto ihriska mestom, že pokiaľ si niečo neustriehne sám ako profesionálny vyznávač tohto športu od mesta to čakať nemusí viď článok  a video (video obsahuje vulgarizmy primerane okolnostiam a nie je vhodné pre maloletého diváka kvalita je slabšia) tak preto presne vedel aký typ plochy požadovať aj od druhej oslovenej firmy. Rozdiel cien bol nasledovný firma doporučená primátorom dala cenu 11 227,07 EUR spolu za práce a materiál a firma oslovená p.Kanásom dala spolu za to isté sumu 5574,60 EUR s tým, že by dodala materiál a následne v subdodávke by nitrianska firma tento materiál osadila a zrealizovala celú dopadovú plochu s certifikátom.
 
 
 
 

Následne poslanec Košťál odoslal primátorovi v kópii aj p. Kanásovi obe cenové ponuky ako to bolo dohodnuté aj s otázkou ako ďalej postupovať, aby sa mohlo začať s prácami. A však odpoveď už neprišla, aký bol dôvod si môžete domyslieť sami. Že by nižšia suma nebola vždy pre mesto to najvýhodnejšie kritérium? Podotýkam suma bola rozdielna, ale výsledok by bol na vlas ten istý, to znamená obe firmy naceňovali ten istý druh materiálu a prác.

A je tomu už skoro rok a odpoveď od primátora sa poslanec p. Košťál ani p. Kanás stále nedočkali. A však primátor nezabudol že 9.9.2017 bol v Nitre na námestí svetový pohár v Street Workoute  a hrdo ho prišiel otvoriť, aby zas mohol sľúbiť ďalšie 3 ihriská na street workout, ktoré zrejme nikdy nebudú. Ale to je už iný príbeh, veď idú voľby.

2 Replies to “Že by nižšia suma nebola vždy pre mesto tá najlepšia, alebo ako sa primátor odmlčal”

  1. Ešte doplním že táto firma “realizuje” aj rekonštrukciu ihriska ČFK, kde neprebehlo žiadne obstarávanie, nie je podpísaná ani zmluva.

    1. Podla mojich info z prvej ruky od pána Dvonča ta ista firma rskonatruovala aj satne a dalsie priestory na hokejovom stadione…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.