Zmluvy k prenájmu HK Nitra

Pre upresnenie faktov sem pridávam verejne dostupné zmluvy k prenájmu zimného štadiónu :

1. prvá zmluva podpísaná 1.7.2011, kde je uvedená cena prenájmu a časti, ktoré sú HK Nitra prenajaté :

HK Nitra 1.zmluva

2. dodatok č.1 k zmluve z 1.7.2011

HK Nitra 2.zmluva

3. dodatok č.2 k zmluve z 1.7.2011

 

4. dodatok č.3 k zmluve z 1.7.2011 (tu sú doplnené aj prenájmy bufetov)

 

5. materiál č. 1636/2018 – Návrh na predĺženie doby nájmu Zimného štadióna v Nitre

11 Mat. c. 1636-2018

 

Zhruba chronologicky som zhrnul históriu zmlúv uzatvorených medzi mesto Nitra a HK Nitra. Samozrejmosťou je aj to, že mesto platí vo svojom objekte všetky energie súvisiace s chodom zimného štadiónu t.j. plyn a el. energia, veď ide o majetok mesta čo je cca vo výške 600 000 EUR ročne podľa info z MsÚ. Chápem ako občan ak sú za symbolickú sumu prenajaté časti, ktoré sú potrebné k prevádzke a k hraniu hokeja ako športu v tom sme na jednej lodi všetci obyvatelia Nitry, dokonca podporujem aj to, že mesto schvaľuje dotácie bez ktorých sa hokej hrať nedá. Ak si prezriete 1. zmluvu je tam jasne napísaný účel nájmu citujem :

Umožniť obyvateľom mesta Nitry využívanie objektov Zimného štadiónu na športové účely (verejné korčuľovanie) zabezpečenie prevádzkovania športu „ľadový hokej“ oddielmi nájomcu … atď.

Spýtam sa jedno koho majetkom a koho príjmom sú prenájmy reklamnej plochy na kocke a na mantineloch atď. a kde sú trojstranné zmluvy medzi mestom, Službytom a HK Nitra? Teším sa úspechom našich hokejistov, ale dám len jednu otázku viete presne, alebo ste sa niekedy zaujímali akou veľkou čiastkou mesto a mestské podniky ročne podporujú hokej?

Prípadne o výškach financií na reklamu od mestskej organizácie sa môžete dočítať viac tu :

https://obertas.sk/podpora-sportu-alebo-povinna-reklama-mestskeho-podniku-v-nitre1/?fbclid=IwAR04PZ5PQ7TEbhBDYTBvQ3OSqG09D_bhl_OqRdDYkhXbUUrsJxBDLH1O4f8

 

Zvuková nahrávka k materiálu č. 1636/2018 – Návrh na predĺženie doby nájmu Zimného štadióna v Nitre (poznámka primátora v 12:58 min. ukázala jeho pravú tvár citujem “ Obertáš nám tu bude rozhodovať …….. sa poondite“ )

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.